Implanty – czy warto?

Uncategorized

Implanty we Wrocławiu w ostatnich latach stały się bardzo popularne. To szczególnie nie dziwi – praktycznie każdemu pacjentowi wydaje się, że rozwiążą jego wszystkie problemy z uzębieniem. Czy faktycznie tak jest?

Wiele osób decyduje się na implanty w momencie, gdy ich uzębienie nie spełnia już oczekiwań. I to nie tylko wtedy, gdy posiadają rozległe braki, ale również, gdy ich estetyka jest niezadowalająca. Czasem wystarczy udać się do ortodonty we Wrocławiu, który rozwiązałby problem krzywych zębów czy złego zgryzu, jednak myśl, że aparat trzeba nosić nawet kilka lat sprawia, że dość szybko rezygnujemy z tego rozwiązania. Oczekujemy szybkich efektów, ale czy na pewno implanty zapewnią nam to, czego oczekujemy? W niniejszym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania, dotyczące tytanowych uzupełnień.

o implantach we wrocławiu

Czym jest implant?

Implant to nic innego jak tytanowa śruba, którą umieszcza się w miejscu utraconego zęba. Stanowi tę część, która znajduje się w kości. Dopiero po jego „wygojeniu” – czyli scaleniu się z kością – można umieścić na nim koronę porcelanową odbudowującą brakujący ząb.

http://www.tarabula.com/podniesienie-dna-zatoki/

Jakie są zalety implantów?

Niewątpliwą zaletą tego typu uzupełnienia jest fakt, że w przypadku uzupełnienia tylko jednego zęba nie trzeba szlifować zębów sąsiednich, by wykonać na nich most. Najczęściej są one zdrowe i pełnowartościowe, dlatego nie warto ich „poświęcać” (zabieg może je osłabić).

implanty wrocław

Na korzyść implantów przemawia również fakt, że przeciwdziałają zanikowi kości, który stanowi konsekwencję długo utrzymującego się braku zęba. Dlatego w przypadku wystąpienia ubytku trzeba jak najszybciej skontaktować ze specjalistą od implantów we Wrocławiu.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,105622241,105622241,Kto_ma_implant_zeba_.html

Wady implantów

Wadą implantów jest nie tylko ich dość wysoka cena, ale również możliwość wystąpienia powikłań, które w konsekwencji mogą doprowadzić do tego, że nasz implant się nie przyjmie. Najczęstszymi  przeciwwskazaniami do założenia tytanowej śruby są: brak właściwej higieny, palenie papierosów, cukrzyca czy paradontoza. Niestety, jeśli traktujemy uzupełnienie implantologiczne jako rozwiązanie wszystkich naszych problemów z uśmiechem – to jesteśmy w błędzie. O implanty, podobnie jak o nasze naturalne zęby, trzeba odpowiednio dbać i czasem warto rozważyć najpierw wizytę u ortodonty we Wrocławiu, niż pozbywać się zdrowych zębów myśląc, że wszystko „naprawią” implanty.

dobre implanty z wrocławia

Jak wybrać dobrego specjalistę od implantów we Wrocławiu?

Najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie są chirurdzy szczękowo – twarzowi, więc dokonując selekcji specjalistów należy w pierwszej kolejności uwzględnić właśnie ten fakt. Następnie należy poczytać opinie o lekarzu oraz wybrać się na wizytę konsultacyjną, w czasie której lekarz oceni czy mamy odpowiednie warunki do wszczepienia implantu oraz czy będzie konieczność  wykonania dodatkowych zabiegów w postaci: podniesienia dna zatoki szczękowej czy podsypania materiałem kościotwórczym.

Rozważając założenie implantów warto zasięgnąć opinii co najmniej kilku różnych specjalistów w tym ortodonty we Wrocławiu, który doradzi odpowiednią formę leczenia.

implanty z wrocławia

 

TARABUŁA – najlepsze implanty we WrocławiuPon-Pt 08:00-20:00
Sob. 08:00-14:00

Previous
Lubisz gotować? Ten odkurzacz kuchenny jest dla Ciebie!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *